Pak uw kans in de aftersale!

Leendert-Jan de Ruiter

Adviseur Swarovski

Het leuke van taxeren is dat er altijd wel een verhaal achter de Swarovski stukken zit.

Swarovski gaat al heel wat jaren door mijn handen. In 2015 ben ik mijzelf erin gaan specialiseren. Ik verzorg de taxaties voor klanten die hun Swarovski willen verkopen via één van onze veilingen. Swarovski is een begrip binnen het kristal. Veel klanten hebben grote collecties. Swarovski is een verzamelobject wat zich meestal niet beperkt tot een enkel kristallen voorwerp. Het merk staat vooral bekend om de decoratieve beeldjes, maar Swarovski produceert ook horloges en sieraden. Ik zie zowel de oudere items als de nieuwe productlijnen voorbijkomen.

Het leuke van taxeren is dat er altijd wel een verhaal achter de Swarovski stukken zit. Soms is het een verzameling uit een erfenis. Je hoort nogal eens dat “het altijd in de woonkamer in een vitrine stond”. Of “hier mochten we nooit aankomen”. We veilen regelmatig Swarovski producten met een goed resultaat. De originele dozen, een onbeschadigde conditie en complete sets maken de Swarovski items waardevoller. Het mooie hiervan is dat je weer nieuwe verzamelaars ontmoet die juist net dat ene item willen hebben. Zo krijgt alles weer een mooie, nieuwe bestemming.

Bekijk alle teamleden